- Hoşgeldiniz

Vicdanı Para Olanlara Selam Olsun!

Vicdanı Para Olanlara Selam Olsun! sitemize 05 Haziran 2015 tarihinde eklenmiş ve 97 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.

ahmedTarihi süreç içerisinde hiç bir zaman insan onuru ve gururu yaşadığımız bu çağ kadar ayaklar altına alınmamış ve çiğnenmemiştir. Her sosyal ilişkinin arkasına çıkar ilişkisi dayandıran bir toplum psikolojisinin varacağı nokta yıkım ve felakettir.

Adeta birbirilerini çıkar ilişkileriyle sınayan toplulukların arasından uçup giden inanç ve merhamet, yerini insafsızlık, gaddarlık dayanışmadan habersiz monoton, bananeci, bana dokunmayan yılan bin yaşasın zihniyetli toplumları meydana getirmiştir. İnanç ahlakının toplumsal dayanışma ruhunu, karşılıksız verebilme içgüdüsünün olmadığı yerde kaosun, anarşinin, terörün, cinayet ve ailevi şiddetin varlığı tartışılmazdır. Bu bağlamda rabbimizin bizlere en büyük mucizesi kitabımız Kuran-ı Kerim ve yaşam pratiğiyle muazzez peygamberimizdir. Başta zekat olmak üzere infak ve sadaka vb. müesselerle toplumdaki infali ve kin güdüsünü ortadan kaldırıp sosyal dayanışma ve kardeşliğin pekişmesine büyük katkılar sunmaktadır. İslam anayasasının hüküm sürdüğü ve hakim olduğu dönemlerde başta yolsuzluk olmak üzere hırsızlık, gasp, ve cinnet sayıları yok denilecek düzeyde olması Allah’ın kullarına sosyal yaşamda nasıl bir mucize bağışladığını gözler önüne sermektedir.

Günümüz dünyası bunlardan tamamıyla uzaklaşmış parayı ve çıkarı birinci gündemine alıp inanç ve İslam’ı bir kenara itmiştir. Kendilerine parayı ilah edinen kesimlerin toplumda söz sahibi olmaları uçurumu derinleştirmekte yoksul ve geçim sıkıntısı olanlar başta olmak üzere muhacir olarak ülkemize sığınan savaş mağdurlarını dahi etkilemektedir. Oysa ki Allah bizlere hep miskine yetime ve yoksula bakmayı emretmiştir. Allah sonumuzu hayra tevdi etsin inşallah…

Kalın sağlıkla.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :  • youtube