- Hoşgeldiniz

İki Yüzlü İnsanlar!

İki Yüzlü İnsanlar! sitemize 25 Temmuz 2014 tarihinde eklenmiş ve 501 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.

ramazantugayESKİ DIYARBAKIRSPOR’U YAŞATMAK 
Hiç bir şey eskisinin yerini tutamaz. Bakın kendimi örnek göstereyim benim ilk ölen oğlumun yerini hiç bir çocuğum tutamaz. Çünkü insanın ilk göz ağrısı bambaşkadır. işte Diyarbakırspor’ da benim ilk göz ağrım, tek sevdamdı. Herkes bu sevdayı, aşkı anlayamaz, bunu anlayabilmek için yürekten, karşılıksız sevebilmek ve bedel ödemek gerekir. İşte içimizdeki Diyarbakırspor aşkı aynen bu şekildedir.

İKİ YÜZLÜ İNSANLAR 
Hem geçen yazımda, hem de diğer yazımda  belirtiğim gibi, kimler Diyarbakırspor’a sahip çıkmadı, çıkamadı ve yok olması için emir verenleri tek tek yazdım. Bu yazılanlar benim içimde 10 yıldır sakladığım bu kulübün acı gerçekleridir. Neler gördüm neler, insanların arkasından konuşanlar atıp tutanlar yerden yere vuranlar ama ne yazık ki yüz yüze geldikleri zaman, sanki onların arkasında ben konuşmuşum gibi dansöz gibi kıvırtanlar yazıklar olsun sizin gibi iki yüzlü insanlara.

DİYARBAKIRSPOR’ KADERİNE TERK EDİLİRKEN YEREL BASIN NERDEYDİ
Ey Diyarbakır’daki bazı yerel basın mensupları, hani sizler her platformda  sözde Diyarbakırspor’u çok seviyordunuz. Peki nerde kaldı sizin sevginiz demek ki sizlerin sevgisi iyi gün sevgisiymiş. Şimdi soruyorum sizelere ey değerli basın diye geçinen ve Diyarbakır’da spora yön verenler. Diyarbakırspor kaderine terk edilirken bir peçete gibi kullanılıp bir kenara atılırken neden hiç sesiniz çıkmadı. Neden sahip çıkmadınız ey iyi gün dostları.

Hani sizler tarafsızdınız, peki neden hep sustunuz basın demek tarafsız olur yürekli ve cesaretli olur ama nerde sizde o cesaret. Benim bildiğim basın hiç kimseye bağlı olmaz. Sizler gördüğünüz ve bildiğiniz gerçekleri yazmaya cesaret edemediniz.  Sadece ona buna yaranmaya çalıştınız. Bu takımın bir katilide kusura bakmayın bizzat sizlersiniz. Çok şey biliyorsunuz ama yazmaya cesaretiniz yoktu, bunun adına sadece korkaklık denir. Korkak olan asla bu mesleği yapamaz. Ben asla kendimi gazeteci olarak lanse etmedim buna haddim dahi yok, ben sadece bazı gerçekleri sizler dile getiremediğiniz için elime yıllar sonra kağıdı kalemi aldım ve doğruları sıraladım.. Belki sizin kadar ağzım ve kalemim iyi laf yapmaz ama ben taşı sadece gediğine oturtup gerçekleri yazarım. Beğenen buyurur okur, beğenmeğen okumaz. Yazılarım sonrası açıp tebrik edenlerin sayısı beni sadece bu takımın kurtuluşuna işaret ettiği için mutlu eder. Yoksa gazeteci olmak gibi bir iddiam olamaz.

Bu takıma amigoluk yaptım, hırsızlık, dalavere yapmadım, çalmadım çırpmadım, ona buna gidip kendime rant dilenmedim. Allah yukarıda şahit bu uğurda bir evladımı toprağa gömdüm, arabamı kaybettim, bir de köhne bir evim vardı onuda bu kulüp yaşasın diye teminata götürdüm kabul etmediler. Daha sonra birileri ısrarla devreye girdi, bu şimdi gider evide satar diyerek, evi eşimin üstüne yapmaya beni razı ettiler. Şurada ramazan ayındayız Allaha binlerce yemin olsun ki, değil o evi Diyarbakırspor için dünyaları feda etmezsem adam değilim. Peki sizler bu takım için nelerinizi feda ettiniz. Haa bu arada bana Amigo Remo demelerinden asla gocunmam, demek ki 30 yıldır bu takımın Amigo ünvanını almışım ne mutlu bana. En azından bu kulübün 1 kuruşunu çalma şerefsizlik namzetini taşımıyorum. Bu takımın amigosu olmaktan gurur duyuyorum peki ya sizler?

Diyarbakırspor’un iyi gününde Eski Başkanlar ve yöneticiler  Şeref tribününde boy gösterirken ama ne yazık’ki kötü gününde bu isanların hiç birini Diyarbakırspor’un yanında bulamadık. Ben hep Allah tan şunu istedim yarabi sen hiç kimsenin işini ters götürmiyesin çünkü ters giderse senle birlikte olan bile sana Allahın selamını vermez.

DİYARBAKIRSPOR’U YAŞATMAK İÇİN SADECE ‘O’ KOŞTU  
Geçen yıl yine ramazan ayındayız, kulüp kapandı kapanacak bitme noktasında. İşte aynen o günlerde Celal Güney beni aradı, “sen ne biçim Dernek başkanısın Diyarbakırspor yok oluyor kapanıyor sen hala yatıyorsun  hani Diyarbakırspor’u çok seviyordun hani senin ilk göz ağrındı hani Diyarbakırspor’ için oğlunu kayip ettin nerde senin sevgin” dedi.

Bende şöyle söyledim ne yapabilirim abi dedim oda “mademki sen Dernek başkanıysan git o zaman sahip çık kongrede Diyarbakırspor kulüp başkan ol” dedi. Evet Celal Güney o konuşmasından sonra bana bir cesaret geldi. Bana bu cesareti veren, Celal Güney’e buradan bir kez daha binlerce sevgi ve saygılarımı,  bu kulüp adına teşekkürlerimi gönderiyorum.

Diyarbakırspor’a kayyum için baş vuran bir şahıs Diyarbakırspor’a kayyum başkanı oldu ama malesef oda bir şey yapamadı Diyarbakırspor kapanma noktasına geldi.   Kayyum başkanı istifa etmek için hakime dilekçe verdi. Bende bunu duyar duymaz hemen Diyarbakırspor’u  ismini yaşatmak için kayyum başkanlığı için hakime gidip dilekçemi sundun. Dilekçemi sunduktan hemen sonra gerekli çalışmalara başladım.

İlk etepta yönetime girecek isimleri belirlemeye başladım. Ondan sonra Diyarbakırspor’a destek olmaları için milletvekileri’ni aradım  iş adamlarını aradım bazı kamu kuruluşlarına gittim belediyeye gittim valiliğe gittim emniyet müdürüne gittim yani kısacası çalmadiğim kapı kalmadı ama ne yazık’ki bütün kapılar yüzümüze kapandı.

Yerel basın diğer kulüpler ile ilgili yazılar yazarken Bir tek diyarin sesi genel yayın yönetmeni Celal Güney  Diyarbakırspor’u gündemde tutabilmek için diyarin sesi sitesinde, her gün ve her saat başı Diyarbakırspor ile ilgili yazılar yazıyordu.  İşte bu yüzden bu insana saygı ve sevgi besliyorum. Asla menfaat beklemeden bu takımın arkasında duran 3-5 kişiden sadece biriydi.  Bırakın dostlar biz o kara günlerde kimin dost, kimin düşman olduğunu çok iyi anladık, geçin bunları.

Biz bunları yaparken eski kayyum başkanı hakime verdiği istifa dilekçesini geri aldı. Ve bunun üzerine kayyum başkanına biran önce kongre kararı almasını istedik oda kongre kararı aldı.  Amacımız başkanlık koltuğunda oturmak değildi belki birileri Diyarbakırspor’un düştüğü bu kötü durumu görürde gelip el atarlar diye  Çok bekledik ama malesef ne cesaretli olan çıka bildi nede yurekli olan çıka bildi çünkü kimse Bakanda habersiz tuvalete bile gidemiyolardı  Oysaki Diyarbakırspor’ yok olsun diye çok tan  talimat vermiştiler.

İŞTE DİYARBAKIRSPOR’ SEVGİSİ
Ekrem Ülker yönetime girdiğinde Diyarbakırspor’ yaşasın ne gerekirse yapmaya hazırım eğer Diyarbakırspor’ Bal ligine katılırsa bir yılık ilac masrafi bende . Av İbrahim Aylak ise Diyarbakırspor’için östüme ne düşüyorsa ben her zaman hazırım  Yılmaz Ulu ve H.Sıddık Güneş ise bizimde medi ne gerekiyorsa her zaman hazırız.işte cesaret budur.

KÖTÜ GÜN DOSTU BUDUR  
İlk iş olarak takımın başına teknik direktör olarak Enver Aylak’a teklifte bulunduk, o da biz bu kötü günde Diyarbakırspor’un yanında olmazsak ne zaman olacağız deyip hemen teklifi kabul etti. Ve avukat olarak yeğeni olan İbrahim Aylak’ı getirerek bir fedakarlik daha yaptı. Biz yinede bir yandan futbolcularla anlaşma yapıyorduk bir yandanda elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışıyordun.

SAYGILARIMLA 
AZRAİLLER GRUBU BAŞKANI
RAMAZAN TUGAY 
YAZININ DEVAMI PAZAR GÜNÜ

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :  • youtube