- Hoşgeldiniz

Haberleşme Bilgileri

Posta
Türkiye’de posta hizmeti PTT tarafından yürütülür. PTT bürolarında mektup, kartpostal, ve paket gönderdiğiniz tartılır, ağırlıklarına göre ücretlendirilir. Eğer postalarınızı daha hızlı ulaştırmak istiyorsanız Acele Posta Servisi (APS) hizmetini tercih edebilirsiniz. Yurtiçi ve uluslararası gönderilerde alternatif kargo şirketleri de vardır.

Telefon
Telefon hizmeti için şehir merkezinde pek çok nokta bulunmaktadır. Telefon kulübelerinde telefon kartları ve kredi kartları ile yurtiçi ve uluslararası telefon görüşmeleri yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra şehir merkezinde bazı noktalarda bulunan Türk Telekom Bürolarından da telefon hizmeti alabilirsiniz.

Gsm Operatörleri
AVEA, TURKCELL, PTTCELL ve VODEFONE olmak üzere Türkiye’de 4 mobil iletişim operatörü bulunmaktadır. 3 operatörün de hemen hemen bütün ülkelerde uluslararası dolaşım anlaşmaları vardır. Bazı kırsal bölgelerde şebeke sorunu yaşanabilir. Kontörlü sim kart alarak konuşma sürenize göre kontör yükleyebilirsiniz, daha detaylı bilgi için firmalarla iletişime geçebilirsiniz.

İnternet
İnternet erişimi içinde şehir merkezinde ve ilçelerde bulunan internet kafeler önemli bir alternatif oluşturur. İnternet kafelerde saat başına ücretlendirme yapılır. Büyük otellerde internete erişmek için internet odaları ve uzaktan bağlantı (WI-FI) hizmeti sunulmaktadır.

Telefon Kodları

Türkiye’nin telefon kodu +90′dır. Diyarbakır’ın telefon kodu 412′dir ve yurt içinden arama yaparken başına 0 konulur. İstanbul  ilinin avrupa yakasının telefon kodu 212, Anadolu yakası 216, Ankara 312, İzmir 232 ve Antalya 242′dir.
  • youtube