- Hoşgeldiniz

Bu yıl ki “Altın Kalem” ödülü Diyarbakırlı Yazara!

Bu yıl ki “Altın Kalem” ödülü Diyarbakırlı Yazara! sitemize 30 Ağustos 2018 tarihinde eklenmiş ve 18 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.

indirYaşanmış acı dolu yıllar,  bölge tarih ve kültürünü yansıtan hikayeleriyle bir anda adından söz ettiren yazar ismail Hakkı İçten’e bu yıl ki “Altın kalem” ödülü verildi.

İçten’in  ”Batmanlı Ağanın, Diyarbekirli Memur oğlu” isimli son kitabı okurların büyük ilgisini çekiyor. Geçtiğimiz hafta Diyarbakır’da çocukluğunun geçtiği sokakları gözyaşları ve duygu yoğunluğu altında gezen İçten, burada düzenlenen imza günleri ve çeşitli programlara katılmasının ardından dün İstanbul’a gitmişti. Bugün sürpriz bir şekilde “Altın kalem” ödül törenine davet edilen İçten, büyük ödülü alması kendisi içinde sürpriz oldu.

İlk kitabı “Herşey bir telefonla başladı”, ikinci kitabı “Rüzgarla Gelen Kadın” ve son olarak büyük ses getiren uzun yıllar süren Tarihi ve kültürel araştırmalar ve belgelere dayanan son kitabı “Batmanlı Ağanın, Diyarbekirli memur Oğlu”   ile  bugüne kadar 3 kitabı yayınlandı, 4. kitabı basım aşamasına geldi.

BCA Times Gazetesi genel Yayın Yönetmeni Serra Erdoğan’ın elinden ödülünü alan İçten’in duygulandığı anlar resimlere yansıdı.

Bizlerde Diyarbakırlı değerli hemşehrimiz Sevgili yazar İsmail hakkı İçten’i gönülden tebrik ediyoruz..

Kaynak: Diyarinsesi.org

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :  • youtube